БІЛІМ БЕРУ БАҒДАРЛАМАСЫ

6В07322 – Мұнай-газ құрылыстарын салу

БББ Атауы 6В07322 – Мұнай-газ құрылыстарын салу
Сипаттамасы Мұнай-газ өнеркәсібі үшін мұнай-газ құрылыстарын жобалау, салу, техникалық қызмет көрсету және жөндеу саласындағы мамандардың сапасына қойылатын талаптардың жоғарылауын ескере отырып, кәсіптік құзыреттері бар кадрларды даярлау

6В07322 – Мұнай-газ құрылыстарын салу Білім беру бағдарламасына сәйкес. Түлектердің техникалық-экономикалық талдау жүргізуге дайындығын қалыптастыру, мұнай-газ құрылыстарын, олардың тораптарын, жүйелері мен элементтерін пайдалану, жөндеу, салу саласында қабылданған және іске асырылатын шешімдерді жан-жақты негіздеу; нәтижелерді тәжірибеде қолдану, өзін-өзі дамытуға ұмтылу, біліктілігі мен дағдысын арттыру. Түлектердің мұнай-газ құрылыстарын пайдалану, жобалау және қайта құру кезінде табиғи ресурстарды, энергия мен материалдарды үнемді және қауіпсіз пайдалануға дайындығын қалыптастыруға ықпал ету.

Біледі: мұнай-газ құрылыстарының құрылысын диагностикалаудың негізгі принциптерін, әдістері мен құралдарын; мұнай-газ құрылыстарын салу бойынша техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстарын орындау түрлері мен технологиялары.

Істей алады: мұнай-газ құрылымдарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша технологиялық процестерді жобалауды.

Игереді: мұнай-газ құрылыстарын салу бойынша техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстарын ұйымдастыру және жоспарлау дағдылары.

Күрделі құрылыс бөлімінің бастығы, жетекші инженер, инженер-конструктор, инженер-технолог (технолог), жөндеу инженері, ғимараттар мен құрылыстарды түгендеу жөніндегі инженер, метрология инженері, еңбекті ұйымдастыру инженері, еңбек нормалары жөніндегі инженер, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау инженері , қоршаған ортаны қорғау инженері ( эколог), инженер-зертханашы, инженер, бас маман, жетекші маман, маман, техник-конструктор, учаске технигі, техник-технолог, құрылыс және құрылыс инвентарлық техник, метрология техникі, еңбек техник, техник, лаборант, лаборант.

Құрылыс инженериясы кафедрасы 6В07322 – Мұнай-газ құрылыстарын салу білім беру бағдарламасының пәндері бойынша. Қ.И.Сәтбаев атындағы ҚазҰТУ, Алматы; әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті, Алматы; М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті, Шымкент; Yessenov University Ақтау; Қорқыт ата атындағы Қызылорда университеті , Қызылорда; М.Х. Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университеті , Тараз; Алматы қаласы Каспий қоғамдық университеті; ҚБТУ Алматы.

Құрылыс инженериясы кафедрасы келесі компаниялармен ынтымақтасады:

«Алмас» ғылыми-зерттеу және дамыту орталығы» ЖШС

ЖШС «Өндірістік компания» «Геотерм»

NDT-Service мұнай-газ диагностикалық компаниясы

«КазГерм-Сервис» ЖШС

2, 3 және 4 курс бакалаврлары Қазақстандағы кәсіпорындарда өндірістік және диплом алды тағылымдамадан өтеді:

– ҚР Энергетика министрлігі;

– «Мұнай және газ» ақпараттық-талдау орталығы» АҚ;

– Жер қойнауын пайдалану департаменті;

– Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті

– Мұнай-газ өнеркәсібін дамыту және техникалық реттеу департаменті;

– Газ өнеркәсібін дамыту басқармасы және т.б.

Мұнай-газ қондырғыларын орнатушы, дәнекерлеуші ​​және т.б.