Білім беру бағдарламасы

6В07324-Автомобиль жолдары мен аэродромдар құрылысы

БББ атауы 6В07324-Автомобиль жолдары мен аэродромдар құрылысы
БББ сипаттамасы Темір жол саласы үшін теміржол жолдарын жобалау, салу, күтіп ұстау және жөндеу саласындағы мамандардың сапасына қойылатын талаптардың жоғарылауын ескере отырып, кәсіптік құзыреттері бар кадрларды даярлау

6В07324 – «Автомобиль жолдары мен аэродромдар құрылысы» Білім беру бағдарламасына сәйкес автомобиль жолдары мен аэродромдарды салу, оларды пайдалану, жөндеу және нығайту технологиясын білетін, автомобиль жолдары мен аэродром құрылысшылары үшін сұранысқа ие мамандарды даярлау жүзеге асырылады.

Оқу іс-шаралары үшін мыналар бар:

– жоғары білікті оқытушылар құрамы («ЖОО үздік оқытушысы» атағының 1 иегері, көптеген оқытушылар басқа да мемлекеттік наградалармен марапатталған);

– өндіріс және құрылыс ұйымдарымен тығыз байланыс (салалық кәсіпорындарда өндірістік оқыту, өндірісте құрылыс инженериясы кафедрасының филиалдарының болуы);

– әзірленген зертханалық-техникалық база («Жолдар мен жасанды құрылымдарды сынау» ғылыми-зерттеу зертханасы).

– Автомобиль жолдары мен аэродромдарды пайдалану және күтіп ұстау кезінде қауіпсіздік бойынша техникалық құжаттаманы қолдануға.

– Жолдар мен аэродромдарды салу және пайдалану үшін материалдарды тиімді пайдалану және таңдау

– магистральдар мен аэродромдарды диагностикалау бойынша жылжымалы жол зертханаларының жұмысын ұйымдастыра білу;

– автомобиль жолдары мен аэродромдарды пайдаланудың технологиялық процестерін әзірлеу

• аумақ шебері;
  • жол шебері;
  • жол зертханасының меңгерушісі.

Құрылыс инженериясы кафедрасында 6В07324 – «Автомобиль жолдары мен аэродромдар құрылысы» Білім беру бағдарламасының пәндері бойынша «Жолдар мен жасанды құрылыстарды сынау» ғылыми-зерттеу зертханасы бар. Мәскеу автомобиль-жол мемлекеттік техникалық университетімен (МАДИ), Сібір мемлекеттік көлік университетімен (СГУПС) достық, ғылыми және әдістемелік байланыстар белсенді түрде жүргізілуде. Варна техникалық университеті (Польша).

Құрылыс инженериясы кафедрасы Алматы қ. «ҚазАвтожол» ҰК АҚ, Алматы қ. «ҚазДорҒЗИ» АҚ, Алматы қ. Жол активтерінің сапасы ұлттық орталығы. «Сәулет-СКБ» ЖШС сияқты компаниялармен табысты ынтымақтастықта.

3 және 4 курс бакалаврлары Қазақстанның жетекші компанияларында – Алматы қаласындағы «ҚазАвтожол» ҰК АҚ, Алматы қаласындағы «ҚазДорҒЗИ» АҚ, Алматы қаласындағы Жол активтерінің сапасы ұлттық орталығында.«Сәулет-СКБ» ЖШС Ғ. Тәжірибеден өтудің артықшылығы – резидент емес студенттер осы компаниялардың филиалдары бар Қазақстан бойынша тұрғылықты жері бойынша тәжірибеден өте алады.

Жолшы, асфальтбетоншы.