БІЛІМ БЕРУ БАҒДАРЛАМАСЫ

Білім беру бағдарламасының атауы

6В07331 – Кадастр және қала құрылысы

Сипаттама

Жер кадастры саласындағы құзыретті мамандарды мемлекеттік жылжымайтын мүлік және табиғи ресурстар құрамындағы жер учаскесінің құны туралы мәліметтерді жасау, кадастрлық паспорт жасау және жылжымайтын мүлікке кадастрлық нөмір беру бойынша кәсіби дағдыларын меңгерген кезде жер кадастры саласындағы құзыретті мамандарды даярлау.

6В07331 – Кадастр және қала құрылысы

Білім беру бағдарламасына сәйкес

Жер кадастры саласындағы талап етiлетiн мамандарды даярлау, мемлекеттiк жылжымайтын мүлiк және табиғи ресурстар құрамындағы жер учаскелерiнiң құны туралы мәлiметтердi жасауда, кадастрлық паспорт жасауда және жылжымайтын мүлiктiң кадастрлық нөмiрiн беруде, жер учаскелерi үшiн төлемдердiң мөлшерiн айқындауда, жер учаскелерiнiң қалалық және коммуналдық меншiк құрамындағы құнының есебiнде кәсiби шеберлiгi бар, олар туралы мәлiметтерi бар мемлекеттік органдарды, жергілікті өзін-өзі басқару органдарын, жеке және заңды тұлғаларды қала құрылысы, инвестициялық және өзге де шаруашылық қызметті жүзеге асыру үшін қажетті дәйекті ақпаратпен қамтамасыз ету үшін қажетті аумақтарды дамыту, оларды, жер учаскелерінде және басқа да ақпараттарды әзірлеу.

• Жер ресурстарын басқару, жылжымайтын мүлік, кадастрлық және жер ресурстарын басқару жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу үшін теориялық және практикалық дағдыларды қолдану.
  • Мемлекеттік жылжымайтын мүлік кадастрын жүргізу, жер мониторингінің әдіснамасын, әдістерін, әдістерін және тәртібін білу.
  • Жобалық құжаттаманың мазмұнын әзірлей білу, жер учаскелерін және басқа да жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік кадастрлық тіркеуді және оларды бағалауды жүргізе білу.
  • Жылжымайтын мүлiк кадастрын құру және жүргiзу жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру және жоспарлау, кадастрлық жұмыс процесiнiң барысын өз бетiнше басқару.
  • Қазіргі заманғы компьютерлік технологияларды пайдалана отырып, жоспарлар, карталар, графикалық дизайн және болжам материалдарын жасау әдістемесіне ие.
  • Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн жүргiзу және жер-кадастрлық және сандық карталарды жасау және жүргiзу үшiн теориялық және практикалық бiлiмдердi қолдану.

Мемлекеттiк жылжымайтын мүлiк кадастры мен мемлекеттiк жер мониторингiн қамтамасыз ететiн кәсiпорындар мен ұйымдар.

Сондай-ақ, бекітілген Кәсіби стандарттарға сәйкес:

Жылжымайтын мүлікті бағалаушы

Геодезист-кадастрлық инженер

Жердi тiркеу және есепке алу жөнiндегi менеджер

Жер учаскелерін және жылжымайтын мүлікті пайдалану жөніндегі оператор

«6В07331-Кадастр және қала құрылысы» білім беру бағдарламасының пәндері бойынша азаматтық инженерия бөлімі. Сібір мемлекеттік темір жол инжиниринг университетімен (ССБП) достық, ғылыми-әдістемелік қатынастарды белсенді жолға қойып отыр; Орал қаласының Жәңгір хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университеті; С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті, Астана қаласы; Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті, Алматы қаласы; М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті, Шымкент қаласы; Есенов атындағы университет, Ақтау қаласы; Қызылорда қаласындағы Қорқыт ата атындағы Қызылорда университеті; Тараз M.Kh Дулати атындағы Тараз мемлекеттік университеті; Қазақ ұлттық аграрлық ғылыми-зерттеу университеті, Алматы қаласы; Қазақстан инновациялық-телекоммуникациялық жүйелер университеті. Орал қаласы; «Алматы қаласының халықаралық білім беру корпорациясы» АҚ

Азаматтық машина жасау департаменті мынадай компаниялармен ынтымақтасады:

– «Азаматтарға арналған үкімет» мемлекеттік корпорациясы» АҚ;

– ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті;

– Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Қала құрылысы кадастры» РМК;

– Сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары бөлімі;

– «Қалалық ортаның бақылау және сапа бөлімі» мемлекеттік мекемесі;

– «Қазақстан Сапары» ҰК» АҚ;

2-ші, 3-ші және 4-ші жылдардағы бакалаврлар Қазақстан компанияларында практикалық дайындықтан және диплом алдындағы практикадан өтеді:

– Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы комитеті;

– ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті;

– бағалау және жылжымайтын мүлік компаниялары;

– қаланы (ауданды) дамытудың бас жоспары;

– екінші деңгейдегі банктердегі бағалау бөлімдері;

– Халыққа қызмет көрсету орталықтары (ХҚКО) және т.б.

ГаЖ және цифрлық технологияларды пайдалана отырып, жерді геодезиялық және топографиялық түсіру, Картография.