БІЛІМ БЕРУ БАҒДАРЛАМАСЫ

7М07345 – Көлік құрылысы (бейіні 1,5 жыл)

Білім беру бағдарламасының атауы

7М07345 – Көлік құрылысы (бейіні 1,5 жыл)

Сипаттама

Көлiк объектiлерiн жобалау, пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу жөнiндегi озық технологиялар негiзiнде кәсiби қызметтi жүзеге асыру үшiн қажеттi теориялық және практикалық дағдылары бар бiлiктi және бәсекеге қабiлеттi мамандарды даярлау.

7М07345 – «Көлік құрылысы» (мамандандырылған 1,5 жыл) білім беру бағдарламасы бойынша көлік инфрақұрылымы үшін сұранысқа ие мамандар даярланады, ғылыми-зерттеу жұмыстары жүргізілуде.

Бiлiм беру қызметiн жүзеге асыру үшiн мыналар бар:

– жоғары білікті оқытушылар құрамы (1 «Құрметті темір жолшы» атағының иегері, көптеген оқытушылар басқа да мемлекеттік наградалармен және «ҚТЖ» ҰК» АҚ- мен марапатталды);

– өндіріспен тығыз байланыста (сала кәсіпорындарында практикалық оқыту, өндірісте кафедра филиалдарының болуы);

– Дамыған зертханалық-техникалық база.

• Персоналды басқару, өндіріс, басқару психологиясы, бизнес-зерттеулерді стратегиялық басқару және ақпараттық қамтамасыз ету дағдыларын қолдану.
  • Ғылыми зерттеулердің нәтижелерін баяндамалар, рефераттар, жарияланымдар және қоғамдық пікірталастар түрінде, оның ішінде шет тілінде түсіндіру.
  • Математикалық модельдерді, ықтималдықтар теориясын және математикалық статистиканы пайдалана отырып, күрделі жүйелермен кез келген айнымалылармен, тұрақты зерттеу объектілерімен ғылыми-техникалық міндеттерді шешу әдістерін тұжырымдау.
  • Тәжірибелік әдістерді, заманауи бағдарламалық-аппараттық кешендер мен жүйелерді пайдалана отырып, жолдардағы жасанды құрылыстардың техникалық жай-күйі мен техникалық-экономикалық көрсеткіштерін талдау.

Зертхана меңгерушісі, өндірістік ұйымның (кәсіпорынның) басшысы, өндірістік ұйым (кәсіпорын) басшысының орынбасары, өндірістік ұйымның (кәсіпорынның) бас инженері, өндірістік ұйымның (кәсіпорынның) құрылымдық бөлімшесінің басшысы, өндірістік ұйымның (кәсіпорынның) құрылымдық бөлімшесі басшысының орынбасары, басшы, инженерлік-техникалық жұмысшы.

Жоғары бiлiктi мамандарды даярлау үшiн жоғары бiлiмнiң талаптарына сәйкес бүгiн қуатты зертханалық база болуы қажет. Кафедрада мамандық пәндері бойынша мамандандырылған зертханалар бар. Мысалы, Бонч-Брюевич атындағы Санкт-Петербург телекоммуникация университетiмен достық, ғылыми-әдiстемелiк қатынастар орнатылып, белсендi түрде сақталып отыр. Бұл ынтымақтастықтың нәтижесі арнайы пәндер бойынша зертханалық жұмыстар жүргізу үшін бақылау-өлшеу аппаратурасы бар 8 әмбебап сынақ орындықтарын орнату болып табылады.

Азаматтық инженерия кафедрасы академиялық ұтқырлық және екі дәрежелі білім беру бағдарламасы шеңберінде Мәскеу байланыс және ақпарат техникалық университетімен (МТУЦИ) және Мәскеу мемлекеттік темір жол машина жасау университетімен (MIIT), қазір РУТ (MIIT), Варна техникалық университетімен (Польша) ынтымақтасады.

Азаматтық машина жасау департаменті «ҚазАвтоЖол Алматы» ҰК» АҚ, «ҚазДорНИИ» АҚ, «ҚТЖ – Жүк тасымалы» АҚ филиалдары сияқты компаниялармен табысты ынтымақтастықта.

Бакалаврлар Қазақстанның жетекші компанияларында – «ҚазАвтоЖол Алматы» ҰК» АҚ, «ҚазЖолҒЗИ» АҚ-да тағылымдамадан өтуде.

«ҚТЖ – Жүк тасымалы» АҚ филиалдары. Тағылымдамадан өтудің артықшылықтары резидент емес студенттердің осы компаниялардың филиалдары бар қазақстанның барлық аумағындағы тұрғылықты жері бойынша тағылымдамадан өте алатындығында.

Темірбетоншы, бетоншы, технологиялық процесті бақылау бөлімінің маманы.