7M07147 АВТОМОБИЛЬ ЖӘНЕ ЖОЛ ТЕХНИКАСЫ

БББ атауы

7M07147 Автомобиль және жол техникасы

Сипаттамасы

Автомобильдер мен жол техникасын пайдалану, техникалық қызмет көрсету және жөндеу саласындағы міндеттерді талдауға және шешуге қабілетті жоғары білікті мамандарды даярлау.

7М07147–Автомобильдер мен жол техникасы білім беру бағдарламасы бойынша теміржол және автожол саласы үшін сұранысқа ие мамандарды даярлау жүзеге асырылады, қолданбалы ғылыми-зерттеу жұмыстары жүргізілуде.

Білім беру қызметін жүргізу үшін:

– жоғары білікті профессор-оқытушылар құрамы («ЖОО-ның үздік оқытушысы» атағының 3 иегері, көптеген оқытушылар басқа да мемлекеттік наградалармен марапатталған);

– өндіріспен тығыз байланыс (сала кәсіпорындарында өндірістік практикадан өту, кафедра филиалдарының өндірісте болуы);

– Қоғамның психологиялық ерекшеліктерін ескере отырып, менеджмент және маркетинг әдістерін қолдана отырып, ұйымдастырушылық және басқарушылық шешімдер қабылдау.

– Пайдалану әзірлемелері мен зерттеулерінің мемлекеттік, орыс және шет тілдеріндегі әдіснамасының нәтижелерін ауызша және жазбаша нысанда зерттеу.

– Компьютерлік технологиялардың дамуын ескере отырып, теориялық және эксперименттік зерттеу әдістерін, объектілерді модельдеуді, тәуекелдерді басқарудың жалпы мәселелерін қолдана отырып, кәсіби қызмет пен ғылыми зерттеулердегі өзекті инженерлік міндеттерді шешу.

-Мамандық бойынша жұмыс кезінде конструкторлық-технологиялық, нормативтік-техникалық, оқу-ғылыми құжаттаманы таңдау.

– Заманауи инновациялық, ресурс және энергия үнемдеу технологияларын қолдану есебінен машиналар өндірісінің өзіндік құнын төмендету тұжырымдамасын пайдалана отырып, автомобильдер мен жол техникасының тораптарының, агрегаттары мен жұмыс органдарының жаңа конструкцияларын жобалау жөніндегі міндеттерді сипаттау.

– Көлік қызметтерінің бәсекеге қабілеттілігіне әсер ететін техникалық-экономикалық көрсеткіштерді айқындай отырып, сапа бойынша қазіргі заманғы талаптар негізінде автомобильдер мен жол техникасының пайдалану сенімділігі мен қауіпсіздік деңгейін арттыру бойынша оңтайлы шешімдерді тұжырымдау.

-Нормативтік-құқықтық база мен мемлекеттік стандарттар негізінде экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі міндеттерді шеше отырып, көлік құралдарының перспективалы түрлерін жіктеу.

– Диагностиканың заманауи құралдарын пайдалана отырып, оның сенімділік көрсеткіштерін болжау негізінде автомобильдер мен жол техникасын жөндеуді диагностикалауды, сервистік және техникалық қызмет көрсетуді ұйымдастырудың технологиялары мен нысандарын енгізу.

Автомобиль көлігі мен жол техникасын пайдалану жөніндегі инженер, автомобиль көлігі және жол техникасы ұйымы бөлімшесінің басшысы.

Кафедра академиялық ұтқырлық және қос дипломды білім беру бағдарламасы аясында Мәскеу байланыс және ақпарат техникалық университетімен (МТУСИ) және Мәскеу мемлекеттік байланыс жолдары университетімен (МИИТ), қазіргі РУТ-пен (МИИТ) ынтымақтасады.

«Автокөлік құралдары және тіршілікқауіпсіздігі» кафедрасы «MEGA Motors» ЖШС, «Алматы – Достық Экспресс» ЖШС, «MegaDrive» ЖШС сияқты компаниялармен ынтымақтасады.

Магистранттар Қазақстанның жетекші компанияларында – «ҚТЖ – Жүк тасымалы» ЖШС, «Алматы – Достық Экспресс» ЖШС, «MEGAMotors» ЖШС, «MegaDrive» ЖШС, «Кедентранссервис» АҚ-да Достық ст.бойынша тәжірибелердің барлық түрлерінен өтеді. Практикадан өтудің артықшылығы-қаладан тыс студенттер осы компаниялардың филиалдары бар бүкіл Қазақстан бойынша өздерінің тұрғылықты жері бойынша практикадан өте алады.

Қарастырылмаған.