БІЛІМ БЕРУ БАҒДАРЛАМАСЫ

ББ атауы

8D06255 – Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар

Сипаттамасы

Инновациялық идеяларды сыни талдау, бағалау және генерациялау, күрделі өндірістік процестерді басқару, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар мен байланыс желілерін дамытудың ғылыми-әдіснамалық ұсынымдарын әзірлеу кәсіби құзыреттіліктері мен дағдылары бар жоғары білікті ғылыми-педагогикалық және басқарушы кадрларды даярлау.

ОН:
-әр түрлі деңгейдегі басылымдарда бірегей ғылыми-зерттеу жұмыстарын орындау кезінде әр түрлі жанрдағы академиялық және ғылыми мәтіндерді жазу дағдыларын ұсыну;
– көлік ғылымында ғылыми зерттеу әдістерін қолдану, салалық статистикалық байқау мен есептілікті жүйелеу, ақпараттық-коммуникациялық саланың ғылыми жобаларының сараптамасын талдау;
– ақпараттық коммуникациялардың дамуын математикалық модельдеу, жүйелік талдау және болжау аппаратының әдістерін тұжырымдау;
– телекоммуникация объектілерін электромагниттік әсерлерден және олардың электромагниттік үйлесімділігінен қорғау тиімділігін арттыруға бағытталған жобаларды зерттеу, әзірлеу және бейімдеу.
Кафедра академиялық ұтқырлық және қос дипломды білім беру бағдарламасы аясында Мәскеу байланыс және ақпарат техникалық университетімен (МТУСИ) және Мәскеу мемлекеттік қатынас жолдары университетімен (МЖИ), қазіргі РУТ (МЖИ), Варна қаласындағы (Польша) техникалық университеттерімен ынтымақтастық орнатқан).
«РТ» кафедрасы «Транстелеком» АҚ, «Қазақстан темір жолы «ұлттық компаниясы» АҚ (сигнализация және байланыс дистанциясы), «Қазтелерадио» АҚ сияқты компаниялармен табысты серіктестік жасайды.
«Кар-Тел» ЖШС, «Altel» АҚ, «Қазақтелеком» АҚ, «Қазаэронавигация» РМК байланыс орнату бойынша жұмыстар жүргізілуде.
Педагогикалық тәжірибе М.Тынышпаев атындағы “Қазақ көлік және коммуникация академиясы” АҚ-да өткізіледі. Докторанттардың зерттеу тәжірибесі «Қазақстан темір жолы «ұлттық компаниясы» АҚ, «Транстелеком» АҚ, «Қазтелерадио» АҚ, «Қазақтелеком» АҚ және ҚР басқа да телекоммуникация операторларының сигнализация және байланыс дистанциясы (түрлі қашықтықтардағы ШЧ) кәсіпорындарында өткізіледі.
Докторанттардың ғылыми тағылымдамасы тиісті бағыты бар серіктес ЖОО-да өткізіледі.
– CCENT (Cisco Certified Entry Networking Technician) – желілік технологиялар бойынша сертификатталған техник маман;
– CCNA Routing and Switching (Cisco Certified Network Associate) — маршруттау және коммутация бойынша сертификатталған маман;
– CCNA Security-сертификатталған желілік қауіпсіздік маманы;
– CCNA VoIP-сертификатталған IP телефония маманы;
– CCNA Wi – Fi-сертификатталған сымсыз желі маманы.