Қазақстан-150-ден астам ұлт пен ұлыс тұратын көпұлтты ел. Бұл халықтарды «М. Тынышпаев атындағы АЛТ университетінде» біріктіру үшін, жыл сайын түрлі іс – шаралар өткізіледі, олардың бірі-Қазақстан халқының бірлігі күнін мерекелеу. 2024 жылғы 30 сәуірде «М. Тынышпаев атындағы АЛТ университетінде» Қазақстанда тұратын этностардың қатысуымен іс-шара өткізілді, Бұл қазақстандық Жер-Ананың аспан астынан көптеген ұлттардың баспанасы мен үйін таба алғанын білдірді.

Бұл жарқын көктем мерекесі біздің университет үшін дәстүрге айналды. Мерекеге ЖОО-да оқитын барлық ұлт өкілдері қатысатыны үлкен маңызға ие. Мереке барлық этностардың достығын, құрметін, бірлігін білдіреді.

Мерекенің жалғасы студенттер үйінде өткізілген іс-шаралар болды. Студенттер үйінде тұратын студенттер орыс, грузин, түрікмен және үнді ұлттарының салт-дәстүрлерін көрсетті.

Бұл мереке ЖОО білім алушыларын ел аумағында тұратын басқа ұлттардың дәстүрлері мен мәдениетімен таныстырып қана қоймайды, ол ұлтты біртұтас тұтастыққа біріктіруге арналған.