2024 жылғы 30-31 қаңтар аралығында «Логистика және көлік Академиясы» студенттерінің үйлерінде «ЖРВИ және тұмаудың алдын алу», «Түшкіру және жөтел этикасы», «Жеке гигиена ережелері», «Дұрыс тамақтану» тақырыптарында медициналық тренингтер өткізілді. Академияның медицина қызметкерлері спикер болды.

Тренингтің мақсаты: денсаулықтың маңыздылығын, вирустық инфекцияның қауіптілігін, вирустық инфекциядан ерте ескерту әдістерін түсіндіру. Тренингтер студенттермен кері байланыс арқылы өткізілді. Медбикелер ЖРВИ-дің алдын алу жолдарын, себептерін, дұрыс қорғану жолдарын түсіндірді. Тазалықтың маңыздылығын, қолды жуу мен ЖРВИ-ді емдеудің маңыздылығын, емдеу әдістерін егжей-тегжейлі түсіндірді және көрсетті. Сондай-ақ, тренингтерде дұрыс тамақтану, қандай тағамдар мен дәрумендерді тұтыну, режимді дұрыс сақтау туралы айтылды . Сондай-ақ теріге, ауыз қуысына, шашқа және интимдік гигиенаға қалай дұрыс күтім жасау керектігі жайлы түсіндірілді. Жеке күтім заттары туралы аз белгілі фактілер айтылды. Студенттер тренингке белсенді қатысты, сұрақтарға жауап берді, өз ойларын білдірді, өзекті мәселелерді талқылады. Іс-шара соңында студенттер жеміс салатын дайындап, оның құрамында қандай дәрумендер бар екенін айтып, бір-бірімен бөлісті.