2024 жылғы 25 қыркүйекте АLТ университеті студенттерімен кездесуге «Қазақстан Республикасының ақпаратты түсіндіру тобының» өкілдері келіп, «жастар арасындағы діни сауаттылық және басқа діни ағымдардан қорғау»тақырыбында әңгіме өткізді. Спикерлер ретінде Нұр-Мүбарак университетінің ұстаздары Асылкеней Асқарұлы мен Абдуллаев Ержан сөз сөйледі.

Спикерлер қазіргі қоғамдағы болашақ ұрпақтың рухани және құқықтық даму проблемасы туралы айтты. Дінді гуманистік білімнің ажырамас бөлігі ретінде түсіну және зерттеу маңызды. Ұлттың бүгіні мен болашағыбілімді жас жігіттің қолында. Сонымен қатар, ұлттың рухани құндылықтарын сіңірген тарихты терең білетін ұрпақ қана елдің болашағын қалыптастыра алады. Бірақ уақыт жаңа міндеттер мен мақсаттар қояды. Бүгінде жастар алдында дін рухани-адамгершілік мұраттарды таратушы және мәдени дәстүрлерді сақтаушы ретінде жоғары орынға ие. Адамның діни сауаттылығын арттыру арқылы қоғамға, қоршаған ортаға деген көзқарас қалыптасады, жетілу құбылысы жүзеге асырылады. Сондықтан адам санасының оң дамуындағы діни сауаттылықтың рөлі маңызды болып отыр. Қазіргі уақытта дінге бет бұрған жастар арасында діни сауаттылықты арттыру мақсатында ислам мемлекеттеріне ілім іздеп келген келушілер саны артты. Ислам қазақстандық қоғамның дәстүрлі ұстанымдарына, ерекшеліктеріне, құндылықтарына қайшы келмейді. Университет қонақтары студент-тыңдаушылардың толғандыратын сұрақтарына егжей-тегжейлі жауап берді.