Қазақстанда атом электр станциясының құрылысын түсіндіру бойынша қоғамдық ұйымдардың өкілдерімен кездесу

2024 жылғы 17 қыркүйектеМ.Тынышпаев атындағы ALT университетінде” өткен кездесуге «Алматы Азаматтық Альянсы» қауымдастығы нысанындағы ЗТБ Үйлестіру кеңесінің мүшесі, Алматы қаласы Қоғамдық кеңесінің мүшесі Абдыхалықов Қайыржан Саясатұлы, ядролық физика институтының радиациялық қауіпсіздік бөлімінің бастығы Мухортов Михаил Сергеевич және «Байтақ» Жасыл партиясы Алматы қалалық филиалы төрағасының кеңесшісі Ағыбаев Берік келді.

Қонақтар қатысушыларға Балқаш көлі маңындағы Қазақстан аумағында осы нысанды салу қауіпсіздігі туралы егжей-тегжейлі түсіндірді. Бұл әлемдегі барлық атом станциялары сияқты, электр энергиясын сақтаудың балама көздеріне (жел электр станциялары мен күн панельдері) қарағанда практикалық болуы мүмкін. Тыңдаушылар 2 реактордың құрылысы туралы білді. Жобаның экономикалық жағы оң және маңызды аспект болды. Мамандар республикада электр энергиясы үшін тұрақты өсім болмайтынын атап өтті.

Жиналған аудитория қонақтардан жауап алған көптеген қызықты сұрақтар қойды. Кездесуде спикерлер жаңа жоба туралы көптеген ақпарат берді.