14 наурыз, қазақтарда «Көрісу» деп аталатын мереке бар (сөзбе – сөз аудармасы – «Куә бол»). Бұл күні адамдар бір-біріне барады, кездескен кезде олар міндетті түрде қол ұстасып: «өткен жылмен!». Ежелгі заманнан бері бұл мерекені Батыс Қазақстан тұрғындары атап өтті. «Көрісу» дәстүрі бүкіл елге кеңінен таралды. Біздің Академия қазақтардың барлық дәстүрлерін құрметтейді және» Көрісу » де ерекшелік болған жоқ. 2024 жылдың 14 наурызында «Көрісу» мерекесін «әлеуметтік-гуматинарлық пәндер және дене тәрбиесі» кафедрасының ПОҚ ұйымдастырды. Мерекеге қатысушылар мен қонақтар құшақтасып, қыстың аяқталуымен құттықтап, бір-біріне жылы лебіздерін білдірді. Іс-шараны ұйымдастырушылар бай дастарханнан дәстүрлі қазақ тағамдарын ұсынды, бірнеше әдет-ғұрыптарды көрсетті, студенттер асық пен тоғызқұмалақ ойнады. Көңіл көтеруді Академияның домбырашылары мен әншілері жалғастырды. Мереке соңында би тобы көрермендерді «Қара жорға» биімен қуантты.