2024 жылдың 10 сәуірінде Логистика және көлік академиясында «Тасымалдауды ұйымдастыру және көлікті пайдалану» кафедрасы Ахмет Байтұрсынұлы атындағы «Тіл білімі институтымен» бірлесіп, 145 жылдық мерейтойына арналған дөңгелек үстел ұйымдастырды. Тынышпаев М., «Қазақстан тарихында із қалдырған тұңғыш теміржолшы» және «Қазақстан жері» тақырыптары қозғалды.

Дөңгелек үстелге кафедра оқытушылары мен Логистика және менеджмент институтының студенттері, қонақтар: Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Тіл білімі институтының директоры Фазылжан А., Ономастика кафедрасының меңгерушісі, ф.ғ.к. – Таныстырылымдарға Пашан Д., ономастика бөлімінің ғылыми қызметкері – Сейітбатқал А. Экономика ғылымдарының кандидаты Болсанбек Болат Болсабекұлы және Жетісу аудандық М.Тынышпаев атындағы тарихи-өлкетану музейінің меңгерушісі Назгүл Жұманқызы Базарбаева да қатысты. Дөңгелек үстел өте қызықты және мазмұнды болды. Пікір алмасу барысында қатысушылар бүгінгі шараны студенттер қауымы үшін одан әрі өткізу керек деген шешімге келді.