2023 жылғы 19 желтоқсанда Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті-Елбасы атындағы Ұлттық қорғаныс университетінде (Астана қ.) «Әскери тарих» мамандығы бойынша философия докторы (PhD) дәрежесін алу үшін Әскери іс институтының аға оқытушысы, запастағы подполковник Болат Қалхайұлы Құдабаевтың «Әскери тарих» мамандығы «Қазақстанның алғашқы әскери дайындық тарихы: тәжірибе және даму перспективалары», тақырыбы бойынша докторлық диссертациясын сәтті қорғады.

Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы атындағы Ұлттық қорғаныс университетінің диссертациялық кеңесінің шешімімен, Әскери істер институтының аға оқытушысы запастағы подполковник Б.К. Құдабаевқа «Әскери тарих» мамандығы бойынша философия докторы (PhD) дәрежесі берілді.