КЛА және «KTZ Express – KTZE Южный» АҚ филиалы ынтымақтастығы аясында, осы компанияның директоры Тулендиев Е.Е. «Логистика және басқару» институтының студенттері, магистранттары мен ПОҚ үшін “Қазақстан жаһандық транзит үшін бәсекелестікте»тақырыбында дәріс өткізді.

Ерлан Ернисович өз сөзінде көптеген жылдар бойы кәсіби мәселелерді талқылау және оларды шешудің практикалық жолдарын іздеу, сондай-ақ мемлекеттік құрылымдар мен бизнес өкілдерінің диалогы үшін ең тиімді алаң болып саналатын Еуразия құрлығының көлік-коммуникация кешенін дамыту перспективаларына ерекше назар аударды. Еуразия құрлығының маңызды Көлік желілерінің ортасында орналасқан Қазақстан Азия мен Еуропа арасындағы транзиттік көпір және сенімді серіктес болып табылады.

Сондай – ақ, дәріскер Ресей мен Қазақстан-Еуразиялық интеграция жотасы екенін атап өтті. 2022 жылдан бастап екі ел үшін ортақ әлеуетті күшейтуге бағытталған маңызды кезеңдер болатындығынтатап өтті.

Технологиялық және геосаяси ландшафттардың жылдам өзгеруін ескере отырып, тараптарға болжамды саясаты бар заманауи, күшті және сенімді серіктес қажет.