2024 жылғы 25 және 26 сәуірде сағат 9:30-дан 11:30 – ға дейін «6В07128 темір жол және жол шаруашылығы» мамандығының студенттері «ҚТЖ»ҰК» АҚ нормативтік-техникалық құжаттама бойынша функционалдық бағыттың менеджері Сергей Мұхамбетсадықұлы Мурзинов өткізген қонақ дәрісіне қатысты.

Дәріс аясында студенттерге теміржол тасымалының қауіпсіздігі мен тиімділігін сақтауда маңызды рөл атқаратын темір жолды жөндеудің заманауи технологиялары ұсынылды.

Мурзинов теміржолдарды жөндеу және техникалық қызмет көрсету саласындағы соңғы жетістіктерді, соның ішінде жолдардың жағдайын диагностикалау мен бақылаудың инновациялық әдістерін егжей-тегжейлі қарастырды. Ол сондай-ақ теміржол көлігі инфрақұрылымына қызмет көрсету жұмыстарын жүргізу кезінде заманауи жоғары технологиялық жабдықты пайдаланудың маңыздылығын атап өтті.

Жолдарды жөндеу процесінде стандарттау және нормативтерді сақтау мәселелеріне ерекше назар аударылды, бұл негізгі болып табылады