Наурызнаманың үшінші күні «Мәдениет және Ұлт» күні болды. Қазақ халқының ұлттық мәдениеті бірнеше ғасырлар бойы қазіргі Қазақстан аумағында қалыптасты. Қазіргі Қазақстан ұлттық жаңғыру кезеңін бастан кешуде. Сондай-ақ, халық қолөнері, халықтық әдет-ғұрыптар, салт-дәстүрлер мен ұлттық спорт түрлері, титулдық ұлт діні, ұлттық білім және қазақ тілі, ән жанры мен қазақ тіліндегі верификация жандануда.

Қазақстан мәдениетін сипаттайтын көптеген түрлі ұғымдар бар. Киіз үй, дала зергерлері, пиала, қазақтардың ұлттық киімдері, бас сүйегі, сәукеле сияқты тұрмыстық заттар. Музыкалық аспаптар: домбыра, қобыз. Қоғамдағы мамандықтар мен лауазымдарға арналған көптеген арнайы атаулар: Ақын, Би, Жырау, Қаған, Хан, Батыр. Мерекелер мен іс-шараларды білдіретін көптеген терминдер: айтыс-екі ақынның импровизацияланған сайысы, ауызша халық әні поэзиясының нысаны; наурыз-Иран және түркі халықтарының астрономиялық күн күнтізбесі бойынша көктемнің келу мерекесі; алтыбақан-алты бағандағы әткеншек; «Шежіре» (шежіре) — «дала ауызша тарихнамасы» деп аталатын тарихқа арналған халықтың тарихи жадының ерекше түрі. Шежіреде әкелердің есімдері, ұрпақтан-ұрпаққа жазылған.

«Логистика және басқару» институты № 2 Студенттер үйінің меңгерушісімен бірлесіп «Наурызаме»онкүндігіне арналған іс-шара өткізді. Іс-шарада студенттердің осы үйінде тұратын білім алушылар «Тұсау кесу» ұлттық салты мен дәстүрін көрсетті, осылайша қазақ халқының барлық сүйікті дәстүрлерін жалғастырды.